Fotografowie mody, biżuteria nieodłącznym tłem…

16 czerwiec 2015

Przedstawimy Wam kilku fotografów, którzy zajęli znaczące miejsce w historii mody, prawdziwych mistrzów zamykania chwil w ujęcia kadru. Ich zdjęcia są modową inspiracją po dziś.

Helmut Newton

Helmut Newton słynął z sesji zdjęciowych z mocno rozebranymi modelkami i znanymi osobistościami. Nie interesowało go, jak jego model chciał wyglądać na zdjęciu, gdyż miał on swoją własną wizję ujęć. Dzięki temu dziś, rozpoznanie prac Helmuta Newtona nie stanowi problemu. Uważał, że o jakości zdjęć nie świadczy sprzęt, ale pomysł. Jego zdjęcia mody wyglądały jak kadry z filmu lub przypadkowo zrobione zdjęcia, wykonane jednak z niebywałą dbałością o szczegóły. A biżuteria z tak kultowej fotografii przemawia sama…
(Na zdjęciu od lewej zrobionym dla Vogue w 1980 roku, modelka ma na sobie sukienkę od Givenchy i biżuterię Bulgari. Na środkowym zdjęciu Elizabeth Taylor pozuje dla Helmuta w jednej z jej ulubionych kolii, wykonanej przez Bulgari ze szmaragdów, brylantów i diamentów. Kolejne zdjęcie to sesja zdjęciowa dla Chanel z 1983 roku).

Scott Schuman/ The Sartorialist

Scott Schuman jest światowej sławy fotografem, blogerem, jednym z najbardziej wpływowych ludzi w branży mody, na pokazach siedzi zawsze w pierwszym rzędzie. Jego blog the Sartorialist stał się popularny w bardzo krótkim czasie, a to za sprawą genialnego pomysłu jaki miał fotograf, postanowił fotografować modę uliczną z największych miast Europy i świata, a wykonane zdjęcia umieszczać na swoim blogu. Wśród jego zdjęć znajdziemy dobrze ubranych dziennikarzy, stylistów, blogerów, aktorów oraz anonimowe osoby. Sam o sobie mówi: „Nie chciałem być modowym fotografem, lecz wiedziałem, że moje dwie pasje fotografia i moda ostatecznie się połączą. Nigdy nie myślałem, że nastąpi to w formie bloga”. Wiele modeli biżuterii, bransoletek i naszyjników wylansowanych na blogu stały się bestsellerami z kategorii MUST HAVE.

Mario Testino

Mario Testino fotografuje głównie kobiety, zawsze dba o to by ich zdjęcia były piękne. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów i galerii na całym świecie. „Kiedyś bałem się, że jeśli nie zrobię zdjęcia w konkretnym stylu, nie będzie ono wyglądało na zdjęcie Mario Testino. Odkąd dotarło do mnie, że mogę fotografować, co chcę i jak chcę i zawsze będzie to zdjęcie Mario Testino, pozbyłem się presji. Żeby być naprawdę wolnym, trzeba być sobą. Zawsze mówię, że Kate Moss jest najbardziej pożądaną modelką, bo ma gdzieś, co powiedzą ludzie. Dziewczyny, które próbują być perfekcyjne, nikogo nie obchodzą”. Sama Kate Moss mówi o Mario Testino „Myślę, że to on zrobił mi najlepsze zdjęcia”.
(Na zdjęciu od lewej wykonanym dla Vogue UK widzimy biżuterię Vicki Sarge. Na zdjęciu środkowym Anne Hathaway pozuje do sesji dla Vogue US w stylizacji na Holly Golightly ze „Śniadania u Tiffany’ego”, w biżuterii od Van Cleef & Arpels, Cartier, Chopard i Boucheron. Kolejne zdjęcie to sesja dla V MAGAZINE z supermodelką Daria Werbowy stylizowaną na meksykańską aktorkę Marię Felix, w biżuterii z diamentami od Cartier Paris).

Którego z powyższych fotografów wybrałybyście do swojej sesji?:)

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!

Dodaj komentarz

Imię*
Email:*
Komentarz*
  Dodaj komentarz