Ranking najlepszych modelek wg portalu Models.com

12 czerwiec 2015

Portal Models.com, jest jednym z najbardziej cenionych portali w branży mody, gdyż publikuje rankingi modelek i modeli, między innymi w takich kategoriach jak najlepiej opłacane modelki/modele, ranking ikon branży mody czy 50 najlepszych modelek/modeli. Przy tworzeniu Top 50 brane są pod uwagę kryteria takie jak ilość sesji zdjęciowych, które ma na swoim koncie modelka/model dla najważniejszych czasopism czy dla największych domów mody w branży. Rankingi są od dłuższego czasu aktualizowane dwa razy do roku, przed pokazami w Nowym Yorku, stanowią swojego rodzaju podsumowanie tego co dzieje w danym momencie w branży. Szkoda że nie ma takiego zestawienia dla kategorii top modelka biżuterii, oczywiście sławy występują u największych również u producentów biżuterii. Na czele listy Top 50 króluje Joan Smalls i utrzymuje nadal swoje pierwsze miejsce, kolejne są Saskia de Brauw , Liu Wen, Karmen Pedaru i Cara Delevingne zamykająca pierwszą piątkę.

Joan Smalls

Joan Smalls – 26 letnia Portorykanka jest drugą czarnoskórą modelką w historii, która zajęła pierwsze miejsce w rankingu Top 50. Uroda Joan dzięki wrodzonej elegancji i wielokulturowemu pięknu, stanowi odzwierciedlenie nowoczesnego luksusu. Jej twarz zdobi okładki między innymi Vogue, Elle czy W Magazine. Joana ma 179 cm wzrostu i wymiary 83-61-87.

Saskia de Brauw

Saskia de Brauw jest nazywana nową królową wysokiej mody, rozpoczęła karierę modelki w 1996 roku mając 15 lat, rok później przerwała ją i postanowiła skupić się na nauce. Co jest bardzo ciekawe, na wybieg wróciła po 13 latach, prawie jako 30-letnia kobieta. Od roku 2011 znajduje się w Top 50, jest to dla niej wielki sukces, biorąc pod uwagę wiek Holenderki. Modelki w wieku około 30 lat zazwyczaj odchodzą z zawodu. Saskia ma 177 cm wzrostu i wymiary 86.5-63.5-89.

Liu Wen

Liu Wen wyróżniła się jako pierwsza azjatycka modelka, która podpisała kontrakt z takimi firmami jak Estee Lauder czy Victoria’s Secret (kontakt z Estee Lauder pozwolił jej zaistnieć w rankingu Top 50). Wielokrotnie pojawiła się na okładkach Vogue, Elle, Vanity Fair. Ma 179 cm wzrostu i wymiary 80 – 59,5 – 87,5.

Karmen Pedaru

Karmen Pedaru od kliku sezonów jest twarzą marki Michael Kors, zastępując miejsce muzy projektanta- Carmen Kassi. Widzimy ją w sesjach dla Gucci czy Massimo Dutti. Karmen ma 178 cm wzrostu i wymiary 84-60-90.

Cara Delevingne

Cara Delevingne jest jedną z najbardziej charakterystycznych i zarazem szalonych modelek, można się nawet pokusić o nazwanie jej następczynią Kate Moss. Od dłuższego czasu magazyny modowe pełne są reklam z Cara Delevingne w roli głównej. Cara ma 176 cm wzrostu i wymiary 80-59-87.

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!

Dodaj komentarz

Imię*
Email:*
Komentarz*
  Dodaj komentarz