Jak dbać o biżuterię – 8 kroków

10 czerwiec 2015

Chcielibyśmy podzielić się z Wam kilkoma sprawdzonymi, a zarazem prostymi sposobami pielęgnacji biżuterii. W rzeczywistości wystarczy tak niewiele, aby Wasza biżuteria zachowała jak najlepszy wygląd przez długi czas. Może znacie jakieś inne sposoby, o których my nie napisaliśmy? Jeśli tak, to piszcie w komentarzach poniżej wpisu.

1. Nadmiar wody

Pamiętajcie o tym aby zdejmować biżuterię idąc pod prysznic, biorąc kąpiel, kąpiąc się w morzu, basenie czy jeziorze, myjąc naczynia czy zwyczajnie myjąc ręce. Woda i mydło zwłaszcza gdy je źle spłuczemy mogą z czasem spowodować przebarwienia na biżuterii, w szczególności biżuteria pozłacana jest na to wrażliwa. Nie opalaj się i nie śpij w biżuterii, ale jak nie oprzeć się takim występom na plażach. Nasze produkty są na to gotowe, wykonane ze srebra i pozłocone odpowiednio grubą warstwą szczerego złota.

2. Nakładaj biżuterię dopiero po wykonaniu makijażu

Kiedy przygotowujemy się do wyjścia biżuterię nakładamy jako ostatnią. Składniki zawarte w perfumach, pudrze, podkładzie czy lakierze do włosów mogą być szkodliwe dla biżuterii i powodować jej czernienie. Nie spryskuj biżuterii, uważaj na  naszyjniki i bransoletki w kontakcie z perfumami!!! Zatem najpierw się szykujemy, a później zakładamy biżuterię.

3. Biżuteria a balsamy do ciała

Lepiej unikać balsamowania obszarów, na których będziesz zakładać biżuterię. Jeśli balsam całkowicie nie wchłonął się w skórę, a my założymy biżuterię, może powstać osad, który z kolei spowoduje zmatowienie biżuterii. Jeśli nie można tego uniknąć, nałóż balsam wcześniej, a przed nałożeniem biżuterii upewnij się, że dobrze się wchłoną. W razie potrzeby możesz zawsze posiłkować się specjalnie dedykowaną przez My Way Jewellery ściereczką do polerowania biżuterii. Możesz ją dołożyć do zakupów klikając w link.

4. Przechowywanie biżuterii

Pamiętajcie o tym by nie pozostawiać biżuterii na długo w łazience, gdyż panuje tam wysoka wilgotność. Nie należy przechowywać biżuterii w szkatułkach lub pokrowcach specjalnie do tego dedykowanych,  gdyż mogą one reagować ze srebrem czy złotem powodując jego matowienie lub czernienie. Należy pamiętać, aby trzymać biżuterię zabezpieczoną, i mieć na uwadze ze jeśli zdarzy się to z produktami My Way Jewellery to możesz zawsze na nas liczyć.

5. Czyszczenie biżuterii

Zapomnijcie o sposobach typu czyszczenie biżuterii pastą do zębów czy szamponem dla dzieci:) Na rynku istnieją specjalne chusteczki i płyny do pielęgnacji biżuterii, zatem zachęcamy do kupna profesjonalnych kosmetyków, tak aby Wasza biżuteria służyła Wam jak najdłużej.

6. Ściągnij biżuterię przed przystąpieniem do sprzątania

Środki czyszczące mają niekorzystny wpływ na biżuterię, przed przystąpieniem do sprzątania, należy ściągnąć wszelką biżuterię! Bez względu na to czy macie kontakt z wodą i detergentami czy nie, prace domowe mogą narazić biżuterię na uszkodzenia mechaniczne, zatem najlepiej po prostu zdjąć biżuterię przed rozpoczęciem sprzątania.

7. Uprawianie sportu w biżuterii

Również przed pójściem na siłownię lepiej ściągnąć biżuterię. Koncentrując się na ćwiczeniach tracimy uważność zatem biżuteria może być narażona na zerwanie lub zgniecenie. Nie korzystny wpływ na biżuterię ma również pot. Choć nasz model Be Fit dla kobiet aktywnych, jest również dostępny w opcji ze sznureczkiem to warto o niego zadbać już  zawczasu.

8. Sprawdzaj swoją biżuterię

Aby Twoja biżuteria pozłacana była jak najdłużej w dobrej formie, dobrze jest od czasu do czasu sprawić jej mały przegląd, zwłaszcza jeśli często ją nosisz. Poluzowane kamienie, zerwane łańcuszki, zniszczone zapięcia można naprawić u jubilera. Dbanie o biżuterię zapewnia jej dłuższą żywotność, a przecież chodzi nam o to, aby był.

zdjęcia: Pinterest.com

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!

Dodaj komentarz

Imię*
Email:*
Komentarz*
  Dodaj komentarz