Największe kradzieże biżuterii na świecie…

1 czerwiec 2015

źródło: pinterest

Zdobywanie fortuny może zająć długie lata, a przede wszystkim wymaga cierpliwości. Są ludzie którzy postanawiają pójść na skróty i chcąc szybko posiadać wielkie pieniądze postanawiają kogoś okraść… opowiemy Wam o kilku największych kradzieżach biżuterii na świecie. Na nasze szczęście srebrna biżuteria i pozłacana My Way Jewellery jest przystępnej wartości i nie leży w zainteresowaniu tego typu „klientów”.

źródło: creditslate.com

Gdzie: Centrum Diamentów, Antwerpia, Belgia – w ofercie nie tylko biżuteria srebrna i pozłacana…
Kiedy: 15-16 Luty 2003
Ile: około 100 milionów dolarów (dokładnej wartości napadu nie znamy do dziś, gdyż większość właścicieli skrytek nie chciała ujawnić wartości depozytów)

Antwerpia jest jedną z dwóch stolic diamentów na świecie, drugą jest Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Szacuje się, że około 80% z nieoszlifowanych kamieni szlachetnych trafia do Antwerpii, a wiele z nich jest przechowywanych w podziemnym skarbcu budynku w Centrum Diamentów.
Napad ten został zorganizowany przez włoską szajkę, która legitymowała się idealnym wykształceniem i manierami. Przywódcą gangu był Leonardo Notarbartolo, który przygotowywał się do napadu od ponad 2 lat, wynajmując najpierw skrzynkę depozytową w sejfie w Centrum Diamentów, co pozwalało mu na przebywanie w budynku nie wzbudzając niczyich podejrzeń. Rozmiar tego skoku był tak duży, że złodzieje nie zdołali okraść wszystkich skarbców, udało im się dotrzeć do 123 z 160. Kradzież tę można określić mianem „Kradzieży stulecia”, gdyż policja nadal nie wie, jak Leonardo zdołał rozkodować zabezpieczenia skarbca.

źródło: luxist.com

Gdzie: sklep z biżuterią Harry Winston, Paryż, Francja, w ofercie również srebrna biżuteria, pozłacana biżuteria, biżuteria z perłami…
Kiedy: Grudzień, 2008
Ile: około 107 milionów dolarów

Biżuteria znajdująca się w sklepach jubilerskich firmy Harry Winston jest uznawana za jedną z najbardziej ekskluzywnych na świecie, kupuje ją między innymi sama królowa brytyjska Elżbieta II.
Paryski sklep był już wcześniej kilkakrotnie okradany, jednak kradzieże biżuterii nie były takie duże jak ta w 2008 roku. Przed zamknięciem sklepu na jego teren wtargnęło czterech uzbrojonych mężczyzn, z czego trzech było przebranych za kobiety, zastraszyli personel używając pistoletów typu magnum. Nie ma wątpliwości, że złodzieje dobrze znali sklep i jego personel gdyż zwracali się pracowników po imieniu, znali również lokalizację tajnych sejfów. Zgarnęli wszystkie klejnoty, biżuteria, pierścionki, naszyjniki, bransoletki i uciekli z workami pełnymi  również szmaragdów, rubinów i diamentów.

źródło: facebook.com/InterContinentalCarltonCannes

Gdzie: hotel Carlton, Cannes, Francja
Kiedy: 28 lipca 2013
Ile: 136 milionów dolarów

InterContinental Carlton w Cannes jest luksusowym hotelem z czasów Belle Époque, zapierającym dech w piersiach. Alfred Hitchcock kręcił w nim swój thriller z Grace Kelly i Cary Grant pod tytułem „Złodziej w hotelu”, który opowiada o kradzieży diamentów, ale o tym więcej w kolejnym wpisie.
Zamaskowany i uzbrojony mężczyzna wtargnął do lobby hotelu i zażądał wydania klejnotów. Zabrał drogocenne kamienie i uciekł. Hotel był w owym czasie gospodarzem tymczasowej wystawy biżuterii pochodzącej z domu jubilerskiego Leviev Diamond Company.

Źródła:

http://www.e-interestingfacts.com/
http://www.howstuffworks.com/
http://www.forbes.com/
www.csmonitor.com

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!

Dodaj komentarz

Imię*
Email:*
Komentarz*
  Dodaj komentarz