Biżuteria na Wielkim Ekranie, druga odsłona…

29 maj 2015

Julia Roberts w naszyjniku z białego złota, diamentów i rubinów w filmie „Pretty Woman”

Julia Roberts ma sobie naszyjnik z diamentów zaprojektowany przez firmę biżuteryjną Fred Joaillie, której klientkami były miedzy innymi Marlène Dietrich czy Grace Kelly. Szacuje się, że jest on wart 1 350 000 dolarów, w związku z tym podczas kręcenia scen z naszyjnikiem ochrona firmy biżuteryjnej cały czas była obecna na planie zdjęciowym. Wykonany jest z 18 karatowego białego złota, diamentów i 23 rubinów w kształcie jak z kolekcji My Way Jewellery. Naszyjnik stanowił uzupełnienie przepięknej czerwonej sukni. Scena w której Richard Gere daje naszyjnik, a klapka od pudełka przytrzaskuje palce Julii nie była częścią scenariusza, a naturalny śmiech Julii tak spodobał się reżyserowi, że postanowił scenę zostawić w filmie.

Kate Winslet i jej diamentowy naszyjnik o nazwie „Serce oceanu” w filmie „Titanic”

Kate Winslet czyli fimowa Rose została obdarowana przez swojego narzeczonego 56 karatowym diamentem o nazwie „Serce oceanu”, który kiedyś należał do Ludwika XVI. Po rewolucji francuskiej, wisiorek został oszlifowany do kształtów przypominających serce. Naszyjnik używany w filmie jest wart około 10 tysięcy dolarów i nie jest prawdziwym niebieskim diamentem. Londyńska firma jubilerska Asprey & Garrad stworzyła go dla potrzeb filmu, inspirując się słynnym Diamentem Nadziei, wycenionym na 250 milionów dolarów. W związku z wielkim sukcesem filmu amerykańska firma biżuteryjna Harry Winston, wykonała z niebieskiego diamentu o wadze 15 karatów, kolejną wizję naszyjnika o nazwie Serce Oceanu. Wartość tego naszyjnika wyceniona została na 20 milionów dolarów. Gloria Stuart, aktorka, która zagrała starszą Rose, założyła ten naszyjnik na galę rozdania Oscarów w 1998 roku, co czyni go jedną z najdroższych biżuterii kiedykolwiek noszonych na uroczystości wręczenia Oscarów.

Stylowa biżuteria od Tiffany & Co w filmie „Wielki Gatsby”

Firma Tiffany & Co, która zaprojektowała inspirowaną latami 20 XX kolekcję biżuterii z perłami i diamentami dla filmu „Wielki Gatsby”. „Biżuteria tej marki wydaje się doskonale pasować do filmu „Wielki Gatsby”, nie tylko dlatego że Scott F. Fitzgerald był klientem tej firmy, ale także dlatego, że Louis Comfort Tiffany, pierwszy główny projektant, utrzymywał liczne kontakty towarzyskie z ówczesną elitą z kręgu Long Island, która opisana jest w powieści.” – powiedziała Catherine Martin autorka scenografii i kostiumów do filmu. W filmie możemy zobaczyć piękne bransoletki , pierścionki, tiary, ozdobione brylantowe kolczyki, spinki do mankietów, męskie pierścienie ze srebra i onyksu. Tiara Carey Mulligan, przedstawiona na zdjęciu powyżej, wykonana jest z diamentów i pereł hodowlanych – Savoy. Wartość tiary to około 200 000 dolarów. Natomiast ozdoba na dłoń, wykonana jest z platyny, pereł i brylantów, kosztuje około 75 000 dolarów.

Źródła:

http://en.vogue.fr
http://www.therichest.com
http://classiq.me
http://www.titanicuniverse.co

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!

Dodaj komentarz

Imię*
Email:*
Komentarz*
  Dodaj komentarz