Biżuteria w WIELKIM KINIE…

28 maj 2015

Przedstawiamy Wam kilka filmów, w których biżuteria gra główną rolę. Można nawet powiedzieć, że bez biżuterii te filmy nie były by takie same… inspiruje ona nadal jubilerów i stylistów na całym świecie… Oto nasz wybór najsławniejszej biżuterii w historii kina. Fakt naszej srebrnej i pozłacanej biżuterii daleko do tego formatu ale któż  z nas nie marzy o takim sukcesie… Nie wątpliwie każda z tych gwiazd szła własną drogą ku pełni życia jakim była dla nich sława.

Marilyn Monroe i jej diamentowy naszyjnik z filmu „Mężczyźni wolą blondynki”W jednej z najsławniejszych scen w historii kina, Marilyn Monroe ubrana w satynową różową sukienkę i dopasowane rękawiczki śpiewa, że „Diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny.” Kreacja ta nie przykuwałaby tak wzroku, gdyby nie diamentowy naszyjnik zdobiący dekolt jednej z najsłynniejszych blondynek w historii kina. Z premierą tego filmu wiąże się, historia kolejnego diamentu- The Moon of Baroda/ Księżyc Baroda. To 24 karatowy diament, w kanarkowo żółtym kolorze i kształcie gruszki. Historia tego szlachetnego kamienia jest bardzo ciekawa, gdyż początkowo przez ponad 500 lat był on własnością Maharadży z Baroda aż do osiemnastego wieku, kiedy został przesłany jako prezent cesarzowej Marii Teresie z Austrii. Diament po jakimś czasie ponownie wrócił do rodziny Maharadży i w roku 1920 został zakupiony przez nieznanego kupca, który kilka lat później odsprzedał go Meyer Rosenbaum. Prezes firmy z kolei wypożyczył owy diament Marilyn Monroe, która ubrała go na premierę filmu „Mężczyźni wolą blondynki”.

Grace Kelly w diamentowym naszyjniku w filmie „Złodziej w hotelu”Stylizacje i biżuteria Grace Kelly z filmu „Złodziej w hotelu” stanowi inspiracje po dziś dzień. Pamiętna jest scena w której piękna młoda dziedziczka Frances, grana przez Grace Kelly, ubrana jest w suknię bez ramiączek wykonaną z białego szyfonu. Stylizacja dopełnia diamentowym naszyjnikiem, który pięknie błyszczy na jasnej karnacji głównej bohaterki.

Audrey Hepburn i jej perłowo diamentowy naszyjnik z filmu „Śniadaniu u Tiffaniego”Audrey Hepburn czyli filmowa Holly Golightly nie może oderwać wzroku od witryny słynnego jubilera, jedząc przy tym rogalika (którego prywatnie bardzo jeść nie lubiła  ) i popijając kawę w papierowym kubku. Ubrana jest w małą czarną sukienkę z kolekcji haute couture Givenchy, długie zmysłowe rękawiczki oraz klasyczną kolię (oczywiście od Tiffaniego) z pereł oraz diamentów, do tego we włosach ma diamentową ozdobę, pasującą do naszyjnika. Ciekawostką jest, że Holly podczas całego filmu ubrana jest w tą samą małą czarną, jedynie zmienia do niej akcesoria i dodatki, aby nadać kreacji innego charakteru.

W następnej części napiszemy o niewyciętej scenie z ‚Pretty Woman’, biżuterii ‚Titanica’ i kolekcji z Wielkiego Gatsby’ego. A w między czasie czekając na następny wpis polecamy zapoznać się z naszą ofertą  biżuterii, pozłacanej, srebrnej biżuterii, pierścionków i bransoletek a w szczególności akcesoriów skórzanych.

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!

Dodaj komentarz

Imię*
Email:*
Komentarz*
  Dodaj komentarz