#5 faktów dla miłośniczek biżuterii!

28 maj 2015

FAKT #1

Angielskie słowo ‘jewelry’ pochodzi od francuskiego wyrazu joaillerie oznaczającego szczęście i radość. Z kolei polski wyraz ‘biżuteria’ wywodzi się ze starofrancuskiego „jouel”, a to z kolei od łacińskiego „jocale”, czyli wyrazu oznaczającego „zabawkę”.

FAKT #2

Najdroższą biżuterią zaprojektowaną na potrzeby filmu był naszyjnik noszony przez Nicole Kidman w filmie Moulin Rouge. Naszyjnik autorstwa Stefano Canturi został wykonany z 1.308 diamentów i kosztował 1mln dolarów.

FAKT #3

Najcięższa perła jaką kiedykolwiek znaleziono ważyła 6,37kg i została sprzedana w 1999 roku za skromną sumę 40 mln dolarów…

FAKT #4

Wartość kolekcji biżuterii królowej Elżbiety szacuje się na 57 milionów dolarów i jest przechowywana w specjalnym pokoju w pałacu Buckhingam o wielkości…lodowiska :)

FAKT #5

Najdroższym pierścionkiem w showbiznesie był pierścionek podarowany Elizabeth Tylor przez Richarda Burtona (dwukrotnego męża gwiazdy). Diamenty w pierścieniu były oznaczone kategorią IIa , co oznacza najwyższą czystość i optyczną przejrzystość kamieni. W 2011 roku pierścionek został wylicytowany na aukcji przez tajemniczego, azjatyckiego kolekcjonera.

Your comment has been sent successfully. Thanks for comment!

Dodaj komentarz

Imię*
Email:*
Komentarz*
  Dodaj komentarz