Czyszczenie i przechowywanie

Poniżej prezentujemy zasady przechowywania i konserwacji biżuterii. Jeżeli będziesz ich przestrzegać, to Twoje naszyjniki, bransoletki i pierścionki czy kolczyki będą długo cieszyć się swoim blaskiem.

  1. Delikatne łańcuszki i bransolety wymagają starannego przechowywania i zabezpieczania przed ewentualną deformacją splotu. Najlepiej przechowywać biżuterię w pudełkach lub specjalnie do tego przeznaczonym etui.
  2. Nie należy dopuścić do kontaktu biżuterii z silnie działającymi kosmetykami takimi jak: perfumy, dezodoranty itd., ponieważ srebro reaguje na czynniki chemiczne matowieniem i/lub zmianą koloru.
  3. Biżuteria srebrna nie może być narażona na kontakt z detergentami, gdyż niektóre środki chemiczne zawierają substancje mogące trwale uszkodzić jej delikatną powierzchnię.
  4. Biżuteria srebrna złocona oraz srebrna rodowana podlega naturalnemu ścieraniu.
  5. Do czyszczenia i polerowania należy stosować miękką, delikatną tkaninę i środki do tego przeznaczone, tak aby nie zarysować delikatnej powierzchni biżuterii.

 

Idealna do tego będzie:WARTO WIEDZIEĆ ŻE:
Czernienie srebra powodują zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Srebro w połączeniu z siarkowodorem w obecności tlenu ulega czernieniu. To zjawisko jest naturalne i wynika z właściwości srebra, a nie jego jakości.